22 maart 2004
Ruimten tekenen in Word
IDEOMA Ruimte kan nu ook ruimten tekenen in Word. AutoCAD is nog altijd nodig om de database te vullen met nauwkeurige grafische informatie en om bijv. thematische kaarten te maken op basis van gedetailleerde bouwkundige plattegronden. Echter, voor het weergeven van die informatie kan nu worden volstaan met Word, zodat de grafische informatie ook bruikbaar wordt voor degenen die niet over AutoCAD beschikken. Het onderstaande voorbeeld laat een plattegrond zien, gegenereerd door IDEOMA Ruimte. De ontvanger van het document heeft er zelf twee ruimtes uitgelicht, ingekleurd en vergroot zonder van AutoCAD gebruik te maken.

Voordelen:
- Iedereen kan ermee overweg (zelfs de baas).
- Geen extra licentiekosten.
- Geen aparte software nodig.
- Geen afdrukproblemen.
- Publiceerbaar naar PDF.
- Informatie blijft vector, dus beperkt inzoomen en onbeperkt verschalen mogelijk bij een haarscherpe afdruk.
- Ruimtes eenvoudig te bewerken, bijv. de vlakvulling of lijndikte van enkele ruimtes veranderen, ruimtes kopiëren en verschalen.
- Optimale integratie met overige document-inhoud.
|
     
|
Nadelen:
- Beperkte grafische functionaliteit.
- Niet voor nauwkeurig tekenwerk (dat doe je met AutoCAD of GstarCAD).
- Geen maatvoering mogelijk .
- Niet supersnel.
|
Klik hier om het originele Word-bestand te bekijken. De tekening in dit bestand is door IDEOMA Ruimte in Word gegenereerd.
|
|
In deze kolom vindt u voortaan aanvullende opmerkingen rond dit onderwerp.
De tekst links hiernaast kan verouderd zijn.
Het laatste nieuws vindt u via het hoofdmenu
|